Дашівська громада

Вінницька область

Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс «Розвиток комунікації у об’єднаних територіальних громадах через використання інструментів місцевої демократії»

Дата: 27.02.2018 13:39
Кількість переглядів: 784

Фото без описуМіжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс «Розвиток комунікації у об’єднаних територіальних громадах через використання інструментів місцевої демократії». Дедлайн - 20 липня 2017 р.

Проведення реформ місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою України, зокрема, реалізація положень Законів України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про співробітництво територіальних громад», передбачає використання різних форм безпосереднього народовладдя у процесі об’єднання та започаткування співробітництва територіальних громад. На практиці, органи місцевого самоврядування громад, які започатковують об’єднання чи співробітництво, далеко не завжди використовують передбачені законодавством форми безпосереднього народовладдя для реального врахування думок місцевих жителів.

Іншим важливим аспектом територіальних громад (ОТГ) є необхідність належного врахування та захисту інтересів їх периферійних населених пунктів, тобто тих населених пунктах, на території яких після об’єднання не розташовані органи місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування міст, сіл та селищ, у своїй діяльності наразі далеко не завжди враховують інтереси інших населених пунктів ОТГ крім тих, де вони розташовані. Як правило, центри ОТГ розташовані на території найбільших населених пунктах новостворених громад, що, в свою чергу, передбачає обрання більшої кількості депутатів відповідної місцевої ради переважно від такого міста, селища чи села, ніж від менших за кількістю населення периферійних громад. Внаслідок цього представники периферійних громад у місцевій раді часто густо мають менші можливості відстояти інтереси населеного пункту, котрий вони представляють, наприклад, при розподілі бюджетних коштів. Це теж породжує бюджетний дисбаланс між центральними та периферійним населеними пунктами ОТГ.

Забезпечити конструктивну комунікацію між членами територіальних громад і органами місцевого самоврядування та сприяти вирішенню наявних проблем із використанням інструментів місцевої демократії (проведення загальних зборів, місцевих ініціатив, громадських слухань тощо), а також через створення та діяльність органів самоорганізації населення (далі – ОСНів).

Задля підтримки розвитку та укорінення традицій безпосереднього народовладдя на місцевому рівні, перш за все, у забезпеченні належної комунікації в ОТГ, оголошується цей конкурс.

Мета конкурсу – посилення спроможності членів територіальних громад, що проживають переважно на території периферійних населених пунктів об’єднаних територіальних громад, щодо комунікації із органами місцевого самоврядування через використання передбачених законодавством України форм безпосереднього народовладдя на місцевому рівні (ОСНи, загальні збори членів територіальних громад за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо) як важливої складової децентралізації та реформи місцевого самоврядування.

Учасники конкурсу: До участі у конкурсі запрошуються представники мережі регіональних / місцевих ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії, яка функціонує за підтримки МФВ, інші громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення та благодійні фонди, які мають:

• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні;

• щонайменше трирічний досвід практичної роботи у сфері розвитку місцевої демократії;

• досвід виконання проектів із розвитку місцевої демократії за рахунок грантових коштів.

Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, коаліції з іншими громадськими об’єднаннями, зокрема, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ОСНами, ЗМІ (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України).

Пріоритети конкурсу:

Проектна пропозиція має передбачати підтримку діяльності, спрямовану на посилення спроможності членів територіальних громад, що проживають переважно на території периферійних населених пунктів об’єднаних територіальних громад, через використання інструментів місцевої та може включати наступну діяльність (наведений перелік не є вичерпним):

  • аналіз стану регламентації та розвитку форм місцевої демократії в межах обраної для діяльності території, зокрема, врахування в відповідних місцевих актах інтересів периферійних населених пунктів ОГТ;
  • розробка, публічне обговорення та лобіювання проектів місцевих нормативно-правових актів, які передбачатимуть покращення / створення умов для розвитку та реалізації форм місцевої демократії (статути територіальних громад, положення про певні форми місцевої демократії, зміни до них, цільові програми сприяння розвитку громадянського суспільства тощо), зокрема, для представлення та захисту інтересів периферійних населених пунктів ОТГ;
  • надання зацікавленим членам територіальних громад, ініціативним групам, інститутам громадянського суспільства правової допомоги, консультативних, інформаційних, методичних, організаційних та інших видів послуг у процесі реалізації ними передбачених законодавством України форм безпосереднього народовладдя на місцевому рівні, в т.ч. при взаємодії із органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами, правоохоронними органами, судовими органами тощо. Означена діяльність має бути зосереджена переважно у периферійних населених пунктах ОТГ;
  • допомога із створенні органів та / чи підтримці діяльності ОСНів, а також сприяння розвитку місцевих ініціатив у периферійних населених пунктів ОТГ;
  • навчання членів територіальних громад (переважно із периферійних населених пунктів ОТГ) використанню інструментів місцевої демократії, громадського контролю і т.д.;
  • використання інструментів місцевої демократії для забезпечення прозорості використання коштів місцевих бюджетів для забезпечення потреб переважно периферійних населених пунктів;
  • розвиток / запровадження системи інформування, комунікації та поширення кращого досвіду (історій успіху) серед місцевих громад через ЗМІ, Інтернет, нові медіа.

Просимо взяти до уваги!

Термін реалізації проекту – до 8 місяців. Планований термін початку реалізації проектів – з 15 вересня 2017 р.

Перевага буде надаватися проектним пропозиціям, які охоплюють якомога більшу кількість пріоритетів конкурсу та будуть зосереджені на реалізації діяльності на території новостворених ОТГ (створених не менше ніж за рік до оголошення конкурсу).

Також перевагою будуть користуватися проекті пропозиції, які передбачають:

- розвиток місцевої демократії переважно на території периферійних населених пунктів об’єднаних територіальних громад;

- здійснення діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, коаліції з іншими громадськими об’єднаннями, зокрема, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ОСНами, ЗМІ (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України);

- широке використання нових медіа;

- використання інтерактивних методик при проведенні навчальних та інших публічних заходів за проектом (за умови передбачення таких проектною пропозицією).

Учасники конкурсу мають забезпечити співфінансування діяльності за проектом (у вигляді власного внеску або внеску із інших джерел) у розмірі щонайменше 20% від суми, що запитуються від МФВ.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:

- перелік видів послуг із сприяння розвитку місцевої демократії та режим їхнього надання учасником конкурсу;

- попередні варіанти програм навчальних заходів, передбачених проектною пропозицією (якщо це передбачено проектною пропозицією);

- розгорнутий план та опис конкретних заходів лобіювання прийняття розроблених правових актів відповідним органом місцевого самоврядування чи його посадовими особами (якщо це передбачено проектною пропозицією);

- листи від партнерських організацій, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проекту та описують характер цієї участі (надаються у разі, якщо проект планується реалізовувати в партнерстві з іншими громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями, ОСНами, ЗМІ тощо).

Проектна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проекту та його результати (у тому числі, через обов’язкове проведення підсумкової прес-конференції, поширення історій успіху).

Переможці конкурсу матимуть можливість отримати додаткові знання, здійснити ознайомчі візити для обміну досвідом тощо в межах діяльності, здійснюваної безпосередньо МФВ та / або визначеного ним стратегічного партнера. Витрати на участь у таких заходах в проектні пропозиції учасникам конкурсу закладати не треба.

Після завершення терміну виконання проектів МФВ, забезпечить узагальнення напрацьованих переможцями цього конкурсу кращих практик громадської участі у вирішенні проблем периферійних населених пунктів ОТГ та забезпечить поширення відповідного документу публічної політики через проведення підсумкового публічного заходу та його доведення до зацікавлених органів виконавчої влади.

Проекти, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

Загальний бюджет конкурсу – 3 200 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 300 000 гривень.

Останній термін подання проектних пропозицій – 20 липня 2017 року (15:00 за київським часом).

Оголошення результатів – до 5 вересня 2017 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід зареєструвати на сайті фонду. Додатки до аплікаційної формипроектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків до проектної пропозиції не може перевищувати 8 Mb.

Проектних пропозицій, яких буде зареєстровано на сайті МФВ 20 липня 2017 року після 15:00 за київським часом, не розглядатимуться.

Програма ініціатива не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам, приватним (фізичним) особам, а також суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку.

Проектних пропозицій, поданих в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуть.

Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати конкурсу всіх його учасників буде повідомлено електронним листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних пропозицій не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 14 липня 2017 р. на електронні адреси cs@irf.ua та orlovsky@irf.ua.

Інформацію взято з сайту ГУРТом


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь