Дашівська громада

Вінницька область

Конкурс грантів на організацію молодіжних поїздок з тематики соціального підприємництва та громадської відповідальності

Дата: 12.04.2018 00:06
Кількість переглядів: 833

Фото без опису

Фонд Східна Європа та  німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. у співпраці з Kramatorsk Innovation Platform, що діє на базі ГО «Вільна Хата» та ГО «Українська Асоціація Фрілансерів», оголошують конкурс на розробку програми, організацію та проведення 2 молодіжних навчальних поїздок в межах України, метою яких є отримання знань та обмін досвідом у сфері соціального підприємництва та громадянської відповідальності.

Конкурс проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», який є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що втілюється за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини.  Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих  громад.

Соціальне підприємництво – це інноваційна модель ведення бізнесу, спрямована на вирішення соціально-економічних та екологічних проблем. Його основна відмінність від звичайного бізнесу полягає в тому, що першочерговою є соціальна місія або цінність, а прибуток частково може спрямовуватися на вирішення суспільних проблем. З іншого боку, соціальне підприємництво сприяє розвитку суспільства шляхом впровадження інновацій, стимулює до саморозвитку і вчить допомагати самому собі і довкіллю. Тому саме зараз, в умовах воєнного конфлікту і погіршення соціально-економічної ситуації, такий інструмент як соціальне підприємництво може стати дуже ефективним засобом попередження або вирішення багатьох проблем.

Детальніше про соціальне підприємництво можна дізнатися за посиланням: http://www.socialbusiness.in.ua/

В рамках проекту передбачається проведення 2 поїздок з метою навчання та обміну досвідом у сфері соціального підприємництва для молоді з Одеської, Харківської, Луганської та Донецької областей. У кожній тренінговій програмі очікується участь мінімум 15 осіб, представників з усіх чотирьох цільових областей України водночас. Поїздки повинні бути організовані з цільових областей в інші регіони України, де розвинутий сектор соціального підприємництва.

Цільова група: переважно діти та молодь, які змушені були покинути свої домівки унаслідок військових дій, молодь з соціально незахищених верств населення та постраждалі від конфлікту і діти з інвалідністю віком від 14 до 18 або від 16 до 20 років з Одеської, Харківської, Луганської та Донецької областей. У кінцевому результаті будуть відібрані обидві вікові групи.

За результатами конкурсу будуть відібрані 2 громадські організації, кожна з яких на підставі підписаного договору отримає 1 грант на суму до 150 000 грн для організації та проведення 1 поїздки з обміну досвідом для молоді на тему соціального підприємництва та громадянської відповідальності.

В рамках поїздок з обміну досвідом передбачається:

 • проведення навчальних заходів та тренінгів для учасників у сфері соціального підприємництва. Вітаються ідеї сприяння та розвитку шкільного підприємництва;
 • проведення навчальних заходів для учасників з наступної тематики: проектний менеджмент, соціальні інновації, боротьба з корупцією, бюджет участі, громадська активність, особливості Договору про Асоціацію та Зону вільної торгівлі з ЄС, сталий розвиток тощо (2-3 теми на вибір);
 • участь у спільних з місцевими однолітками навчальних та культурних заходах; можлива організація спільних тренінгів, навчальних візитів.
 • встановлення контактів та зв’язків між учасниками обміну та їхніми однолітками в інших регіонах України для сприяння подальшому внутрішньо-українському обміну у сфері соціального підприємництва, розбудови та зміцнення громадянського суспільства, сприянні науковому, громадському або культурному обміну;
 • ознайомлення дітей з місцевими звичаями, особливостями та населенням;
 • створення платформи (віртуальної, наприклад групи у Фейсбук) для подальшого обміну ідеями, планами та баченням майбутнього між учасниками поїздки і після завершення проекту.

В рамках проекту заявники повинні передбачити наступні компоненти:

 • Розробка структурованої детальної програми навчальної поїздки.
 • Підбір тренерів та кураторів. 
 • Вибір місця проведення заходів, яке б відповідало вимогам проживання та харчування дітей.
 • Проведення конкурсу на відбір учасників зі всіх цільових областей.
 • Логістичне забезпечення даних заходів (супровід групи, транспорт, страхування, проживання та харчування учасників у закладах з відповідними ліцензіями, забезпечення роботи медика протягом навчального візиту, оренда приміщень, обладнання, підготовка навчальних матеріалів тощо).
 • Забезпечення усіх юридичних вимог щодо організації поїздок для дітей та молоді (отримання згоди батьків, епідеміологічних довідок, укладання договорів з санаторіями/таборами, де буде організовано проживання та харчування учасників тощо).
 • Підготовка фінансового та тематичного звітів за результатами проекту протягом 1 місяця після його завершення.

На час подання заявки Організації повинні представити попередню програму поїздок з обміну досвідом, надати варіанти місця проведення заходів, повідомити кандидатури тренерів, надати підтвердження попереднього досвіду з організації заходів і поїздок для дітей та молоді.

Передбачається мінімальне співфінансування поїздок зі сторони батьків дітей чи державних установ (наприклад придбання одного квитка до місця проведення заходу).

В рамках конкурсу будуть розглядатися заявки лише від українських недержавних неприбуткових громадських організацій зі статусом юридичної особи, які мають досвід проведення пізнавальних заходів та навчальних поїздок для дітей та молоді.

Критерії відбору заявок:

 • Наявність попереднього досвіду з організації заходів та поїздок для дітей шкільного віку.
 • Досвід проведення заходів у сфері соціального підприємництва, громадянської відповідальності та/або наявність експертів у даних чи схожих сферах.
 • Наявність чіткої та детальної концепції проведення навчальних поїздок з обміну досвідом.
 • Збалансований бюджет.

Аплікаційна форма, логічна модель проекту та бюджет (шаблони знаходиться за посиланням http://eef.org.ua/rekomendatsiyi/) повинні супроводжуватися наступними документами:

 1. Детальна програма навчальних заходів та опис запропонованих місць проведення заходів.
 2. Резюме ключових виконавців та тренерів.

Неповні заявки до розгляду прийматися не будуть.

Термін реалізації проекту не повинен перевищувати 2 місяці, включаючи всю підготовчу роботу.

Останній термін подання заявок – 14 травня 2018 року. Заявки повинні бути надіслані на адресу електронної пошти: oshavarova@eef.org.ua з поміткою у темі листа «Конкурс проектів на організацію молодіжних навчальних поїздок по Україні». Діяльність в рамках проекту розпочнеться орієнтовно 1 червня 2018 р. Очікується, що поїздки мають бути організовані на початку липня 2018.

Загальний бюджет проекту не повинен перевищувати 150 000 грн. Організатори зберігають за собою право підтримати заявки на меншу суму. 

Розгляд заявок буде здійснюватися незалежною радою експертів. Рішення про підтримку проектів буде прийняте до 21 травня 2018 р.

Будь ласка, зверніть увагу:

 • В рамках цього конкурсу не надаються гранти комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним громадам та фізичним особам;
 • Учасники конкурсу будуть письмово повідомлені про результати розгляду їхньої заявки;
 • Рішення конкурсної комісії щодо переможців не підлягають перегляду;
 • Надані матеріали не повертаються та не рецензуються.

Питання щодо цього оголошення можуть бути надіслані Ользі Шаваровій, менеджеру програм Фонду Східна Європа, електронною поштою на адресу: oshavarova@eef.org.ua.

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь