Дашівська громада

Вінницька область

Запрошення до Всеукраїнського вишколу "Джура - Прикордонник"

Дата: 03.09.2018 12:03
Кількість переглядів: 1359

Фото без опису

УВАГА! Дати, строки, умови, будуть уточнятися і викладатися в цій події. 


Поки що можемо говорити про те, що Всеукраїнський вишкіл #Джура_Прикордонник2019 відбуватиметься в місці Ізмаїл Одеської області, в кінці червня на початку липня, у формі наметового таборування, неподалік навчального центру Держприкордонслужби, протягом 8-10 днів. 

Традиційно передуватиме Всеукраїнському вишколу #Джура_Прикордонник2019 - всеукраїнський семінар-тренінг "Український Кордон 2019" в лютому-березні 2019 року, в м. Ізмаїл, з відпрацюванням програми майбутнього вишколу і виїзди на локації. На семінар-тренінг "Український Кордон2019" буде запрошено по одному представнику від прикордонного району (ОТГ) які влітку супроводжуватимуть команди/рої на вишкіл. 

Контактна особа в Одеській ОДА Zoya Dmitruk, у відділі національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Olya Konovalyuk

Мінмолодьспорт: План заходів патріотичного виховання молоді 2018
Мінмолодьспорт: "Джура-Прикордонник - 2018" 

З метою узальнення досвіду під час проведення заходу Мінмолодьспорт: "Джура-Прикордонник" вишкіл на Черкащині з ДПСУ в Оршанці 20-29 липня 2017 року, а також якіснішої підготовки до заходу «Джура-Прикордонник» Всеукраїнська військово-патріотична гра у 2018 році, створюється ця подія. 
Дата і детальне місце проведення ще буде уточнюватись. 

Як мають проходити районні етапи цього проекту, можна ознайомитись в події Районні етапи "Джура-Прикордонник2018" в Дубровиці на Рівненщині

Відділ Національно-патріотичне виховання Мiнiстерство молоді та спорту України передбачив фінасування цього заходу в Мінмолодьспорт: План заходів патріотичного виховання молоді 2017, а також готується проект на фінасування цього заходу у 2018-2020рр, але з врахуванням того, що: 

1. Участь братимуть повноцінні команди "джур-прикордонників" від прикордонних районів 18-ти областей України (8 джур + 2 виховники в супроводі), а також гуртки "Юних прикордонників" і "Юні друзі прикордонників" за окремим списком у погодженні з відділом Національно-патріотичне виховання Мінмолодьспорт. Зважаючи на те, що маємо лише прикордонних районів близько 100 - розрахунок робиться на 800-1200 учасників; 

2. Доїзд учасників до місця проведення "Джура-Прикордонник - 2018" і повернення до місця проживання відбуватиметься за рахунок прикордонних районів (областей), про що був відповідний лист Мінмолодьспорт на місцеві органи влади ще в червні 2017 року, з пропозицією передбачити відповідні витрати. Кошти за проїзд повертатимуться за рахунок видатків Мінмолодьспорт лише невеликій кількості інструкторів, старшини, суддям, лекторам, тощо, (не більше 50-ти осіб), для яких можливо буде передбачено проживання в готелі/гуртожитку. 
УВАГА! Доїзд команд на місце проведення заходу, буде оцінюватись, тобто це буде як одне із завдань. За невчасне прибуття, чи інші недоліки, команді зніматимуться (або ненараховуватимуться) бали; 

3. У 2018 році під час «Джура-Прикордонник» Всеукраїнська військово-патріотична гра команди житимуть у наметових таборах, навколо основої бази проведення. Намети, команди мають взяти із собою. Якість, вчасність, розташування наметів також оцінюватиметься як один з елементів змагань. 

4. Харчування, оренда обладнання і всі переміщення на місці, будуть за рахунок видатків на заходи національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту. Ексурсії на Чернечу Гору до Канева і в Холодний Яр, в разі проведення на Черкащині, залишаються в пріоритеті. Не виключено, що останні два дні "Джура-Прикордонник 2018", скоординуються з першими двома днями проведення фестивалю у "Холодному Ярі" (Якщо вхід на фестиваль буде безкоштовним). 

5. Структура всієї спільноти поділятиметься на 4-ри (можливо 3 або 5 в залежності від зголошених!) курені, які в свою чергу складатимуться з 2-3 сотень. Сотні складатимуться з 3-4 чот. Чоти традиційно складатимуться з 3-4 роїв, тобто первинних команд від районів. 
З метою виконання 11 статті Конституції України, а саме консолідації української нації, в кожну чоту набиратимуться рої з різних сторін України (тобто один з півночі, інші зі сходу, півдня, заходу), щоб вже на рівні чоти молодь змогла знайомитись зі своїими ровесниками інших регіонів, і в спільноті переживати українську національну цінність Соборність. Розбити курені і чоти по обласному принципу не має змоги, через різну кількість прикордронних районів (від 1-го в Ів-Франківській облсті до 17-ти в Одеській), та й недоцільно з точки зору набуття досвіду про багатокультурність української нації.

6. Мова спілкування на заході - українська; 

7. Особи щодо яких виникне підозра у вживання алкогольних напоїв (чи наркотичних засобів) передаватимуться в руки поліції, і в разі підтвердження вживання алкогольних напоїв, назавжди усуватимуться від участі в заході; 

8. Громадський актив, який зголоситься бути старшиною (наказними отаманами, сотниками, чотовими, суддями, тощо), нестимуть повну відповідальність за учасників заходую Тому повинні будуть вести повний облік учаснтиків з моменту їх прибуття, без затримок інформуючи Мінмолодьспорт у встанвленому порядку (пересилаючи списки згідно областей/ранонів і по куренях та чотах в які зараховано команду). В кожному курені вестиметься облік команд і учасників, з моменту їх прибуття, перевірка необхідної документації, тощо. З цією метою, кожен район буде завчасно повідомленний, в який курень (а можливо навіть сотню і чоту) буде зарахована їх команда. 
Громадські активісти, які хочуть долучитися до заходу як старшина, інструктори, тощо, повинні завчасно зголоситися до відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорт, написавши на ел.адресу NPVMMS@gmail.com, щоб відділ встиг список бажаючих погодити з іншими партнерами які долучаться до організації і проведення заходу; 

9. Всі інші моменти будуть уточнятися і додаватимуться по мірі їх надходження чи актуальності. 

10. В кометарях даної Події можна писати свої зауваження та пропозиції. Але обов'язково врахувати, що Мінмолодьспорт в межах своєї компетенції, відповідно до Положення про Міністерство, здійснює лише "підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (”Джура”);" (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/7-2016-%D0%BF ). Тобто учасники "Джура-Прикордонник" - це молодь віком від 14 років, яка через долучення до цього проекту, потім в прикордонних районах залучається до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (”Джура”) - яка станом на зараз є Грою виключно Міністерства освіти та науки України. Мінмолодьспорт, з 2015 року, неодноразово виходив з офіційними пропозиціями до Міносвіти підписати спільний наказ про провендення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (”Джура”) - але станом на серпень 2017 року, Міносвіти не погодило такі пропозиції, тобто вони знаходяться на стадії вивчення і погодження. 
Але й того, що Мінмолодьспрорт має право здійснювати "підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (”Джура”)", достатньо щоб розвивати проект «Джура-Прикордонник» Всеукраїнська військово-патріотична гра
Просимо також звернути увагу, що в жодній області Мінмолодьспрорт не має СВОЇХ підрозділів, а в самому Міністерстві всього 5-ть спеціалістів які здійснюють понад 60 всеукраїнських заходів по всій території України, і які не мають інколи змоги, щоб відвідати ті заходи, нормативні документи на проведення (і фінансування!) яких вони готували. Тому в більшості заходах Мінмолодьспорт на місці покладається на спеціалістів обласних адміністрацій і волонтерів від громадських об'єднань. 
І головне, потрібно пам'ятати, що проведення цих заходів (включно з межами фінасування!) регулюється Наказом №808 "Про затвердження Порядку реалізації програм, проектів та проведення заходів державної політики у молодіжній сфері ", цифри в якому визначенні Міністерством фінансів (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0453-16 ), і тому вони не можуть дискутуватися з Мінмолодьспортом. 

Мінмолодьспорт: План заходів патріотичного виховання молоді 2017

Всеукраїнський вишкіл, спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), "Джура – Прикордонник" (20-29 липня 2017 року) - Черкаська область. 

Планується у співпраці Національно-патріотичне вихованняМiнiстерство молоді та спорту УкраїниМіністерство освіти і науки України і Державна прикордонна служба України

Мета: розвиток «Джура-Прикордонник» Всеукраїнська військово-патріотична гра - в прикордонних районах України.

Захід відбувається в два етапи. 
Перший етап Мінмолодьспорт: Всеукраїнський форум "Український кордон - 2017".
В заході планується участь 200 осіб з 98 прикордонних районів (18 областей) і районів через які проходить розмежувальна лінія з окупованими і непідконтрольними районами. Основний склад буде сформований з представників районних відділів/управлінь освіти прикордонних районів, які відповідають за розвиток гри «Сокіл» («Джура»), представники Держприкордонслужби з цих районів і громадськості, яка здійснює в тих районах військово-патріотичне виховання. 

Головним завданням Форуму є не лише активізація розвитку гри «Сокіл» («Джура») за базовими принципами, але й започаткування її нової специфікації «Джура-Прикордонник», де вихованцям надаватимуться компетенції важливі при захисті державного кордону, і сприянні такому захисту у громадських формуваннях. 

На першому етапі учасників Форуму ознайомлять з базовою системою гри «Сокіл» («Джура»), і оновленнями, які готуються до неї за розпорядженням Віце-прем'єр-міністра України В’ячеслава Кириленка. Наступним етапом буде обговорено, які додаткові компетенції важливі для захисту державного кордону, аби їх додати до системи «Джура-Прикордонник». І насамкінець, освітянам буде донесено, як працювати з існуючими командами (роями) гри «Сокіл» («Джура») під час проведення районних етапів гри у травні і червні та яких саме вихованців відібрати на Всеукраїнське таборування на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в Оршанці (поруч з Черкасами), яке заплановано на липень 2017 року. 

Цього року в Оршанці плануються делегації у складі двох осіб («джур») від кожного прикордонного району. Готується цікава і насичена програма, яка включатиме не лише ознайомлення з Держприкордонслужбою і основами гри «Джура-Прикордонник», але й екскурсії в серце українського повстанського руху Холодний Яр, а також паломництво на Чернечу Гору в Каневі. Ці діти («джури»), після повернення з таборування у Оршанці, мають разом з відповідальними освітянами і прикордонниками зробити презентацію гри «Джура-Прикордонник» по школах своїх районів. На 2018 рік, в Оршанці планується участь вже в складі повноцінної команди (може бути краща, або збірна) від кожного прикордонного району, а це 8 осіб (джур) і 2 виховники. Для цього не виключено, потрібно буде попередньо передбачити певний форум або семінар на початку року, щоб знову підготуватися з освітянами і прикордонниками.

ДЖЕРЕЛО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь