Свято козацтва в Кальницькому полку (Фото)

Дата: 13.10.2018 15:49
Кількість переглядів: 1980

13 жовтня 2018 року в славетному куточку Іллінеччини – Кальнику- відбулося культурно - мистецьке свято « Встань, козацька славо, засвіти знамена», яке підготував відділ освіти, культури, молоді та спорту Дашівської селищної ради. Захід приурочений ювілейним датам: 400- річчю з дня народження легендарного кальницького полковника Івана Богуна, 570 – річчю першої згадки про село Кальник, 370 – річчю переможних битв українського народу в роки Великої Визвольної війни під керівництвом Богдана Хмельницького.

Свято розпочалося урочистою ходою центральною вулицею Кальника від дуба Івана Богуна до Будинку культури, перед яким була встановлена сцена.

Кальничан та гостей  козацької столиці зустрічали барвисті вишиванки, дзвінкоголосі пісенні вітання світлиць«Українська хата – берегиня роду».   всіх  сіл Дашівської громади . Презентувала вироби народних умільців та національну кухню  представники  Іллінецької об’єднаної територіальної громади.

Вітальне слово з нагоди ювілейних дат виголосили  голова Іллінецької РДА Лисак А.Р., заступник голови Іллінецької районної ради Нечипоренко В.І., голова Іллінецької  міської ОТГ Ящук В.М.,  Дашівський селищний голова Тітаренко С.В. , краєвий отаман Вінницької області Білан О.В., вчитель історії Кальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Семенець Т.А

Програма свята була представлена виступами професійних та самобутніх колективів та виконавців. Своє мистецтво дарували людям заслужений артист України -  кобзар Тарас Силенко, вокально – інструментальний ансамбль «Оберіг»Донецького національного університету, фольклорний гурт «Бурти», Школа козацького гарту імені Данила Нечая, переможці та лауреати Всеукраїнських та обласних конкурсів брати Бегас, народні фольклорні  ансамблі:  «Ластівка» с.Леухи,  «Хутірські молодиці» с. Романів – Хутір , «Журавка»с.Іллінецьке, хоровий колектив «Дашівські передзвони», тріо «Струни серця» Дашівського центру культури та дозвілля.

Національний колорит свята створили колективи ресторанів «Дашівчанка» та «Варвара» (підприємець Карловська С.О.). смачним козацьким кулішем частувала присутніх Солоха – Вовненко А.М.

Всі бажаючі змогли власноруч викувати підкову на щастя  завдяки гостям із Вінниці- ковальській майстерні «Ковальський гостинець».

Жителі Кальника та інших сіл Дашівської громади висловили щиру вдячність за організацію та проведення свята Дашівському селищному голові Тітаренку С.В., сектору  культури та туризму Іллінецької райдержадміністрації , Іллінецькій міській ОТГ, підприємцям та спонсорам: СТОВ «Славутич», ТОВ «Раффайзен - Агро», ТОВ «Шляховик MRI», ДП «Дашівське досвідне лісомисливське господарство» та інші.