Звіт за результатами публічної консультації "Як зробити Дашівську ОТГ туристично привабливою?"

Дата: 27.06.2019 15:58

27 червня 2019 р.

Громада

Дашівська ОТГ, Вінницька область

Учасники

Всього: 15

Чоловіки: 4

Жінки: 11

ВПО: немає інформації

Люди з інвалідністю: немає інформації

Представники влади

Голова ОТГ, секретар селищної ради, депутати ради ОТГ, представники відділів сільської ради

Проблема

Туристичний потенціал Дашівської ОТГ не використовується

Туристичні об’єкти

• Михайлівська церква (1764 р.), пам’ятка архітектури національного значення
  • Маєток Потоцьких (XIX ст.)
  • Водяний млин (1881 р.)
  • Дашівський заказник, ботанічний заказник загальнодержавного значення
  • Церква Св.Параскеви (XIX ст.)

Причини проблеми:

• розвиток туризму не був пріоритетом для влади ОТГ у попередні роки, бюджет громади не дає можливості вкладати значні суми в туристичну інфраструктуру
  • погане транспортне сполучення з Вінницею
  • немає активістів і бізнесу, зацікавлених у розвитку туризму

Ціна невирішення проблеми:

• замість отримувати додаткові кошти від туризму, бюджет ОТГ буде витрачатися на утримання архітектурних пам’яток
  • громада втрачатиме потенційні інвестиції та робочі місця

Альтернативи рішень

Альтернатива 1 Створити туристичну карту ОТГ

• зібрати ініціативну групу
  • розробити туристичні маршрути, розставити вказівники, підготувати гідів

Голова ОТГ Сергій Тітаренко зазначив, що в громаду часто приїжджають полювати іноземці. На жаль, окрім садиби, де вони відпочивають, ці туристи нічого іншого не відвідують. Варіантом рішення могла б стати розробка туристичної карти, щоб гості могли побачити усі цікаві місця Дашівської ОТГ.

Начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Ольга Долгова зазначила, що Дашівський край окрім історичних пам’яток має відомий на партизанські події Шабелянський ліс. Саме він, на її думку, міг би стати найбільш цікавим туристичним об’єктом. Також вона запевнила, що цим лісом можна проводити екскурсії, якщо будуть екскурсоводи та інтерактивно оформлені зупинки.

Інші учасники підтримали ідею створення туристичної карти, але в процесі обговорення дійшли згоди, що туристичної карти буде замало.

Альтернатива 2 Створити програму з розвитку туризму в ОТГ:

• провести дослідження туристичного потенціалу
  • екскурсійний туризм
  • подієвий туризм
  • зелений туризм
  • запропонувати долучитися до розвитку туризму місцевим підприємцям
  • розглянути можливості отримати фінансування з грантових коштів

В рамках консультації обговорили, які ще події могли б бути цікавими для гостей громади: легенди Дашівської ОТГ, історії, пов’язані з Іваном Богуном, партизанами тощо. Також обговорили стан маєтку Потоцьких.

Директорка бібліотеки Олена Демченко запропонувала розглянути формат гастрофестивалів, цікавими могли б бути місцеві старовинні страви.

Заступниця директора школи с. Кальник розповіла про музей старовинних речей у школі, для яких у приміщенні бракує місця. Саме приміщення потребує ремонту, є порахована сума, необхідна на ремонтні роботи.

За підсумками консультації домовилися створити програму з розвитку туризму: провести ґрунтовне дослідження туристичного потенціалу громади, визначити пріоритетні напрямки і покроково розписати подальший план дій. Депутати зазначили, що раніше вони вже працювали над подібною програмою, але її потрібно ґрунтовно змінити і презентувати на сесії селищної ради. Також обов’язково закласти фінансування на її реалізацію.

Інші коментарі та питання, які піднімали учасники консультацій:

• Окремо піднімалося питання створення громадської організації, яка б займалась розвитком туризму у Дашівській ОТГ, вирішили найближчим часом зібрати ініціативну групу і створити організацію.

Звіт підготувала регіональна представниця ГО “Центр UA”
у Вінницькій області Олена Данілова

vinnychanka@gmail.com, (097)61 31151