Аналіз виробничого травматизму по Іллінецькому відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області за 2019 рік

Дата: 03.02.2020 15:36

Протягом  2019 ріку в Іллінецькому відділенні  зареєстровано 7 нещасних випадків , в тому числі  один нещасний випадок зі смертельним наслідком. Відповідно складено 4 акти про нещасний випадок пов'язаний з виробництвом форми Н-1/П, з них 1 – смертельний випадок та  3 акти не пов'язаний з виробництвом форми Н-1/НП.

Іллінецьке відділення УВД ФСС України у Вінницькій області

Райони

Підприємство в якому  стався  нещасний випадок

НВ пов'язані з виробництвом

В т.ч. випадок смерті на виробництві

Іллінецький район

ТОВ «Люстдорф»

Білківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Оратівський район

____

Нещасні випадки на підприємстві не пов'язані з виробництвом: ПАТ «Жорнище», Оратівський районний суд Вінницької області, ТОВ «Люстдорф».

В порівнянні з аналогічним періодом 2018 року загальна кількість нещасних випадків залишилася на тому ж рівні, кількість   травмованих на виробництві зменшилась на 2 випадки,  смертельний травматизм зріс  на 1 випадок .

Нещасні випадки розподіляються:

За видом  подій:

2 випадки  - дія рухомих і таких, що обертаються, деталей  обладнання, машин і механізмів;

1 випадок – дорожньо-транспортна пригода;

1 випадок -інші причини.

За причинами:

• відсутність у робочих інструкціях визначення функціональних  обов’язків з питань охорони праці;
  • порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування  та  правил дорожнього руху;
  •  незабезпеченість засобами індивідуального захисту;
  • невиконання вимог інструкцій з охорони праці;
  •  особиста необережність потерпілого.

Найвищий рівень виробничого травматизму спостерігається в переробній        галузі – 3 потерпілих в т.ч. із смертельним наслідком.

За  2019 рік  страховим експертом з охорони праці Іллінецького відділення УВД  ФСС України  у Вінницькій області в Іллінецькому та Оратівському районі проведено 19 перевірок  профілактичної роботи з охорони праці та стану охорони праці на підприємствах із них 15 планові та 4 позапланові  перевірки. В результаті перевірок внесено 19 подань роботодавцям в яких виявлено 128 порушень законодавства про охорону праці. Надано 32 консультації з питань охорони праці, загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасних випадків та консультацій щодо оформлення актів форми Н-1/П, Н-1/НП. Прийнято участь в проведенні 7-ми семінарів,10-ти нарад, 9-ти круглих столів та  2-ох конкурсах. Здійснено 43-ри  публікації в засобах масової інформації, 11-ть виступів на місцевих радіоканалах. Вивчено позитивний досвід профілактичної роботи на 8-ми підприємствах районів, у 22-ох випадках прийнято участь у опрацьованні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах, у 22-ох  випадках надавалась допомога у розробленні нормативних актів про охорону праці,   приймалась  участь у розробленні 5-ти профілактичних  заходів, механізмів їх реалізації, впровадження їх на підприємствах страхувальників, внесення пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва. Розповсюджено 17-ть примірників нормативних актів з охорони праці, журналів, плакатів, іншої нормативно-довідкової літератури з охорони праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування .

Шановні роботодавці! Аналіз виробничого травматизму дозволяє виявити причини і визначити закономірності їх виникнення. На основі вищенаведеної інформації розробляються заходи та засоби щодо профілактики виробничого травматизму.

Заходи  які сприяють запобіганню травматизму зокрема:

- навчання відповідних спеціалістів, які вирішують питання охорони праці ;

- навчання робітників;

-  якісне проведення інструктажу;

- залучення робітників  до роботи за спеціальністю;

-  здійснення постійного керівництва та нагляду за роботою;

- організація раціонального режиму праці і відпочинку;

- забезпечення робітників спецодягом, спецвзуттям та особистими засобами захисту;                  -виконання правил експлуатації обладнання, дотримання нормативно-правових актів.

Страховий експерт з охорони праці

Іллінецького відділення

УВД ФСС України