Візит Генерального консула Республіки Польща у Вінниці до Дашева

Дата: 14.02.2020 16:58
Кількість переглядів: 2024

14 лютого Дашівсььку ОТГ відвідав Генеральний консул Республіки Польща у місті Вінниця  Дамян Цярціньскі. В ході робочого візиту  разом із селищним головою Сергієм Тітаренком та представниками структурних підрозділів селищної ради консул обговорив  шляхи  українсько – польської співпраці , налагодження полікультурних  зв’язків , напрацювання спільних проєктів з  метою наближення наших народів , обміну досвіду в сфері освіти, культури, молодіжної політики.

Генеральний консул та група польського телебачення (програма ТVP POLONIA, ведуча програми – журналістка Гражина Орловська)  відвідали польське кладовище в Дашеві, де похоронений батько відомого польського письменника Ярослава Івашкевича – Болеслав Івашкевич. Було обговорено питання реставрації пам’ятника та впорядкування території  поховання.

Польські гості здійснили оглядову екскурсію по Дашеву, ознайомились із пам’ятками історії та архітектури, відвідали спортивне містечко.

Цікаво та емоційно пройшла зустріч польських друзів з педагогічним та учнівським колективом Дашівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учні 5-11 класів якої вивчають польську мову . Діти декламували вірші польських поетів, співали польських пісень та розповідали про себе та свої родини на польській мові.

На завершення візиту гості з Польщі відвідали Кальницьку ЗОЩ І-ІІІ ступенів , яка носить імя Ярослава Івашкевича, щоб покласти квіти до підніжжя пам’ятника свого всесвітньо відомого земляка.