В Україні ліквідують обмеження волі як різновид покарання і замінять його пробаційним наглядом

Дата: 22.05.2020 13:23

У рамках в’язничної реформи в Україні буде запроваджено новий різновид покарання - пробаційний нагляд. Це передбачено в розробленому Міністерством юстиції України законопроекті щодо внесення змін до роботи пенітенціарної системи.

Ми вводимо абсолютно новий вид покарання - пробаціцний нагляд. Пробаційний нагляд - це коли людина замість того, щоб потрапити у в'язницю, потрапляє під контроль органу пробації. Вона несе певні обов'язки - наприклад, влаштуватися на роботу, пройти лікування, пройти навчання. Іноді за її пересуванням буде слідкувати електронний моніторинг"- розповів Міністр юстиції України.

За словами Міністра, пробаційне спостереження замінить обмеження волі.

"Люди, які проходять пробацію вже зараз, практично не вчиняють нових злочинів. 98% людей абсолютно нормально ресоціалізуються".

Крім того, заплановано розширення застосування як покарання громадських робіт і скасування обмеження волі.

"Вчинив злочин - відпрацюй. Звичайно, мова буде йти не про тяжкі злочини. Мова йде про дрібні злочини, де відправляти людину в місця позбавлення волі немає жодного сенсу. Громадські роботи будуть застосовані як основний, так і додатковий різновид покарання, наприклад, разом із пробаційним наглядом".

Що стосується обмеження волі, то цей метод покарання планують замінити.

"Обмеження волі - це коли людина ночує у виправному центрі, а протягом дня може виходити за його межі. Навіщо таке покарання існує і яка його мета, зараз вже не зовсім зрозуміло.

Передбачені законом зміни також стосуватимуться методу підбору покарання у кожному конкретному випадку.

Іллінецький районний сектор

філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькі області