Дашівська громада

Вінницька область

5 РОКІВ ДІЯЛЬНОСТІ ГАЙСИНСЬКОГО МІСЦЕВОГО ЦЕНТРУ З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Дата: 10.07.2020 14:20
Кількість переглядів: 573

Фото без опису

5 РОКІВ ДІЯЛЬНОСТІ

ГАЙСИНСЬКОГО МІСЦЕВОГО ЦЕНТРУ

З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 

Важливу роль у забезпеченні реалізації, захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина в Україні як демократичній, правовій державі, відведено праву особи на правову допомогу, закріпленому у статті 59 Конституції України. Кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Це право є одним із конституційних, невід’ємних прав людини і має загальний характер.

2 червня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про безоплатну правову допомогу», що стало стартом розвитку системи БПД.

6 червня 2012 року Урядом утворено Координаційний центр з надання правової допомоги – першу установу системи БПД. З 1 січня 2013 року розпочали працювати регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, на які покладено функцію надання БВПД підозрюваним та обвинуваченим у кримінальному провадженні, затриманим, заарештованим та засудженим.

1 липня 2015 року відбувся новий етап розвитку системи безоплатної правової допомоги - 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги розпочали роботу у всіх регіонах України.

Гайсинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги запрацював у місті Гайсин на чолі директоркою Іриною Лісовою. Окрім м. Гайсин, до юрисдикції центру входить Бершадський, Іллінецький, Ладижинський, Немиівський, Теплицький, Тростянецький та Чечельницький райони. З першого дня роботи центру  ключовими партнерами системи надання безоплатної правової допомоги є адвокати. З нами співпрацюють адвокати, для яких захист соціально вразливих верств населення – це більш ніж робота, це стиль життя. Наше партнерство є вирішальним чинником для успішного становлення механізмів управління якістю надання правової допомоги. Надання безоплатної правової допомоги  у цивільних та адміністративних справах, потерпілим та свідкам у кримінальних провадженнях - основні завдання  новостворених місцевих центрів. Допомогу у складанні процесуальних документів, представництво інтересів у судах інших державних органах, органах  місцевого самоврядування, перед іншими особами отримують визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» категорії громадян. Протягом 5 років діяльності значно розширене коло таких осіб.

    Фото без опису     Нагадуємо, що право на безоплатну первинну правову допомогу згідно з Конституцією України мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

         За 5 років діяльності до Гайсинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової  допомоги  звернулось понад 24 тис. громадян. При цьому 1,5 тис. осіб отримали допомогу у захисті прав та законних інтересів, тобто вторинну правову допомоги. Здебільшого це питання соціального захисту, сімейного та цивільного законодавства. З кожним роком кількість звернень громадян збільшується, що свідчить про довіру до системи.

Нарівні з наданням правової допомоги важливим напрямком роботи залишається правопросвітницька робота. Діяльність спрямована не тільки на вирішення проблем, а й попередження виникнення порушення прав. А це досягається підвищенням знань громадян своїх прав. І тут  ми не обмежені у виборі аудиторії. Оскільки заходи проводяться для різних вікових та окремих категорій громадян, зокрема: учасників бойових дій, внутрішньопереміщених осіб, осіб які перебувають на обліку як безробітні, суб’єктів відділів пробації, осіб з інвалідністю.

Ефективність нашої правопросвітницької діяльності залежить від комунікації та партнерських відносин з іншими організаціями. Білизько 100 партнерів, які співпрацюють з нашим центром у напрямку правопросвітництва, а саме: органи місцевого самоврядування, державної та виконавчої влади, об’єднані територіальні громади, засоби масової інформації, національна поліція України, заклади освіти, центри  зайнятості, відділи пробації, бібліотеки, громадські організації, Центри надання адміністративних послуг, судова влада, лікувальні заклади. Тематику заходів диктує час. Так, працівники центру долучились до реалізації масштабного проекту “Я Маю Право”, проведено велику кількість заходів протидії насильству “Стоп Булінг”, “Протидія домашньому насильству”,  “Протидія торгівлі людьми” тощо,  проводяться масштабні заходи до державних свят та визначних дат, роз’яснення норм чинного законодавства тощо. Всього проведено 3600 заходів.

         Впевнені, що система безоплатної правової допомоги буде розвиватись в подальшому.  А більше маємо надію, що система безоплатної правової допомоги, забезпечивши достатній рівень поінформованості  громадян, значно зменшить потребу у зверненнях за захистом прав.

Навіть така форс-мажорна обставина, як карантин, сприяла розвитку онлайн-сервісів у роботі місцевихого центру. Фахівці записують відеоконсультації, проводять вебінари, надають правову допомогу у соцмережах 

Фото без опису         Вагомий внесок у розбудову системи правової допомоги на Вінничині здійснила директорка Гайсинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Лісова, яка очолила даний центр з самого початку і по даний час. «П’ять років тому на роботу у місцевий центр прийшли фахівці, які ще не знали, що чекає їх попереду, адже аналогів такої структури в Україні просто не було. Було лише бажання допомагати людям вирішувати їхні правові проблеми. Для частини працівників ця робота взагалі була першою в житті, ми всі мали різний життєвий та професійний досвід, знання, вміння та навички, які намагалися застосувати на новому робочому місці. А зараз ми сформувалися як єдина дружна команда фахівців, які доповнюють один одного», – говорить директорка місцевого центру Ірина Лісова.

         За вагомий особистий внесок у розвиток системи безоплатної правової допомоги, сумлінну працю, професіоналізм, відданість справі та з нагоди 5-ї річниці створення місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Лісова отримала подяку міністра юстиції України Дениса Малюськи.

Сьогодні, колектив центру – це команда однодумців та професіоналів своєї справи.

Фахівці Гайсинського місцевого центру з надання   безоплатної вторинної правової допомоги завжди раді вам допомогти!!!

м.Гайсин вул. І. Франка, 28.

Прийом громадян: понеділок – п’ятниця з 09.00.-18.00

Тел. 097 224 66 96, (04334) 20100, 20111

E- mail: haysyn.vinnytsya@legalaid.vn.ua

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги:

цілодобово та безкоштовно  в межах України     0-800-213-103.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь