Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує

Дата: 07.09.2020 08:03

Іллінецьке районне управління  Головного  управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області  інформує, що з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в області зі сказу тварин та відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних хвороб  у  Іллінецькому районі 14 вересня 2020 року розпочинається кампанія з пероральної  вакцинації диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту.

Під час кампанії буде оброблена вся площа Іллінецького району, за винятком  територій які підпадають під заборону польотів літаків.

Розповсюдження приманок з вакциною відбуватиметься шляхом розкидання із літаків над лісовими та польовими угіддями

Приманка безпечна для людей і тварин має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Збудник сказу у вакцині є, він ослаблений, тобто захворіти на сказ від контакту з брикетом і вакциною неможливо, але брати брикети в  руки не варто, якщо людина візьме в руки приманку, потім обов’язково повинна добре вимити руки, щоб не заразитись кишковими чи іншими побутовими  інфекціями.