Дашівська громада

Вінницька область

Про безпеку праці

Дата: 29.09.2020 12:31
Кількість переглядів: 548

Фото без опису

       Враховуючи   результати перевірок стану  організації  роботи з охорони праці у суб’єктів господарювання необхідно зауважити,  що не всі роботодавці   дотримуються вимог Закону України  «Про  охорону праці».             

Тому, в черговий  раз, звертаємо увагу роботодавців, які повинні виконувати нормативно - правові акти з охорони праці, зокрема роботодавці  з чисельністю працівників 50 і більше повинні   створити службу  охорони праці (в особі інженера з охорони праці), з чисельністю від 20 до 50 працюючих осіб цю посаду може виконувати одна людина в порядку сумісництва, а з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

          На підставі вищевикладеного, діяльність підприємства  з організації охорони праці  має здійснюватися згідно  наказу про створення служби з охорони праці, про призначення відповідального за охорону праці, інженера з охорони праці та розробленого  та  затвердженого Положення про службу з охорони праці,  визначення    структури  служби охорони праці,  її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників відповідно до законодавства

та інше.

         Необхідно також організувати роботу комісії з охорони праці (права та обов’язки членів комісії визначені типовим положення «про комісію з питань охорони праці підприємства»). Як правило, її створюють на великих і середніх підприємствах, а на малих підприємствах обираються уповноважені з охорони праці, які діють на підставі типового положення «про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці».
      Всім відповідальним особам за охорону праці на чолі з керівником або головним інженером (якщо вони не пройшли навчання) необхідно пройти курс навчання в навчальному центрі з охорони праці зі складанням іспиту.                       З числа інженерно-технічних працівників, які пройшли навчання, створюється комісія для перевірки знань з охорони праці  працівників підприємства

       Також на підприємстві  має бути підготовлений  пакет документів з охорони праці, зокрема це   накази, протоколи, інші локальні акти, інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, посадові інструкції,  журнали інструктажів з ОП, програми вступного інструктажу та інструктажу на робочому місці, графіки навчання перевірки знань з трирічним і річним циклом. До пакету документів входять також перелік і характеристика робочих місць з підвищеною небезпекою, перелік небезпечних професій, видача і облік спецодягу,  спецвзуття  та засобів індивідуального захисту.                    Це також списки обладнання та інструментів із зазначенням термінів дії і чергових перевірок.    
 

        Мають бути призначенні   відповідальні особи за:                                                                       - електрогосподарство та електробезпеку;
- пожежну безпеку підприємства і пожежогасіння;
- стажування робочих після первинного інструктажу;
- наглядом і технічним станом та експлуатацією посудин (балонів);

- право видавати наряд-допуск тощо.

        Роботодавець має мати дозвіл на роботи підвищеної небезпеки та на  експлуатацію (застосування) обладнання, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а також декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

     Організовувати медичні огляди працівників(які зайняті на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці,  роботах де існує потреба в професійному доборі та працівники віком до 21 року).

    Інженеру з охорони праця(відповідальній особі з охорони праці)  треба відстежувати і контролювати:

- опрацювання ефективної системи управління охорони праці;

- заходи з охорони праці спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів;

-  запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням ;

-  дотримання і виконання  працівниками   правила та інструкції з охорони праці;

- дотримання керівників структурних підрозділів виконання своїх обов’язків в галузі охорони праці на належному рівні.
 

         Шановні роботодавці Іллінецького  та Оратівського районів! Даний матеріал носить роз’яснювальний характер і не відображає в повній мірі усіх аспектів роботи з охорони праці суб’єкта господарювання.
          За більш детальною інформацією та консультаціями можете звертатись до
  Іллінецького  відділення УВД ФССУ у Вінницькій  області за адресою: м.Іллінці, вул.Соборна ,22, та  телефоном (04345)2-13-73.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь