Обережно, грип птиці!

Дата: 09.12.2020 11:24

У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо грипу птиці в Європі та повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області зареєстровано спалах вірусу грипу птиці типу А1 субтипу Н5 в с. Кандибине Новоодеського району Миколаївської області.

З метою запобігання заносу вірусу хвороби власникам птиці, необхідно дотримуватись наступних заходів профілактики:

• купівлю птиці здійснювати в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
  • інформувати державну ветеринарну службу про наявність птиці і надавати доступ для проведення клінічного огляду та необхідних профілактичних щеплень та обробок;
  • утримувати різні види птиці окремо;
  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, в тому числі синантропною (голуб, горобець, сорока, ворона тощо);
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання птиці;
  • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території, послід та підстилку спалювати або обеззаражувати біотермічним методом;
  • дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею.

Споживачам м’яса птиці та яєць закупку продукції проводити в спеціалізованих закладах торгівлі з наявними документами про їх походження.

Специфічного лікування при захворюванні птиці на грип не розроблено.

Вся птиця у вогнищі інфекції, а також у загрозливій зоні підлягає знищенню

При невластивій поведінці птиці, перших ознаках захворювання чи загибелі птиці необхідно терміново сповістити Держпродспоживслужбу Іллінецького району.