Проведений аналіз нещасних випадків на підприємствах, в установах та організаціях Іллінецького та Оратівського районів за 2020 рік
Іллінецьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області протягом 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях Іллінецького та Оратівського районів зареєстровано 15 нещасних випадків, потерпіло 15 застрахованих осіб, у тому числі 13 медичних працівників із лабораторно підтвердженими випадками інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Протягом минулого року шість комісій із розслідування нещасних випадків завершили роботу, в тому числі чотири з розслідування гострого професійного захворювання медичних працівників та дві комісії з розслідування виробничого травматизму. За результатами розслідувань складено шість актів стосовно нещасних випадків та гострих професійних захворювань, які пов’язані з виробництвом.
Дев’ять комісій продовжують свою роботу з розслідування підтверджених випадків інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19 медичних працівників.
Смертельно травмовані випадки на виробництві у 2020 році не зафіксовані.
Порівняно з аналогічним періодом 2019 року кількість травмованих на виробництві працівників зменшилася на 6 випадків.
Нагадуємо, що гостре професійне захворювання медичних й інших працівників на COVID-19, яке настало внаслідок інфікування під час виконання посадових обов’язків, вважається нещасним випадком на виробництві та передбачає страхові виплати та послуги від Фонду соціального страхування України.
Страховим експертом з охорони праці Іллінецького відділення УВД ФССУ у Вінницькій області постійно проводиться цілеспрямована робота з профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, надається всебічна допомога роботодавцям з організації роботи з охорони праці.
Протягом 2020 року страховим експертом з охорони праці здійснено 16 перевірок стану профілактичної роботи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці підприємств, установ та організацій, унаслідок яких виявлено 147 порушень законодавства про охорону праці. Надано допомогу в опрацюванні та впровадженні елементів системи управління охороною праці (СУОП) на 16 підприємствах, надано консультації з питань охорони праці 32 роботодавцям. Організовано та взято участь у 25 семінарах, нарадах, засіданнях круглих столів та двох конкурсах. Взято участь у роботі 17 комісій з навчання та перевірки знань з охорони праці працівників підприємств, установ та організацій. Проводилась робота із засобами масової інформації, опубліковано на сайтах Іллінецької ОТГ, Оратівської ОТГ, Дашівської ОТГ 43 інформації з питань профілактики виробничого травматизму та попередження поширення коронавірусної хвороби медичних працівників, озвучено 19 інформацій на місцевих радіоканалах. На підприємствах обох районів проводилась пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці, розповсюджено нормативно-правові акти з охорони праці та нормативно-довідкова література.
Шановні роботодавці! Аналіз виробничого травматизму дозволяє виявити причини і визначити закономірності їх виникнення. На основі результатів аналізу розробляються заходи з профілактики виробничого травматизму, зокрема:
- навчання відповідних спеціалістів, які вирішують питання охорони праці;
- навчання робітників;
- якісне проведення інструктажу;
- залучення робітників до роботи за спеціальністю;
- здійснення постійного керівництва та нагляду за роботою;
- організація раціонального режиму праці й відпочинку;
-забезпечення робітників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту;
-виконання правил експлуатації обладнання, дотримання нормативно-правових актів та інше.
За необхідною інформацією та консультацією з питань охорони праці звертайтеся до Іллінецького відділення УВД ФССУ у Вінницькій області за адресою: м. Іллінці, вул. Соборна, 22 та телефоном: (04345) 2-13-73.
Страховий експерт з охорони праці Іллінецького відділення
УВД ФСС України у Вінницькій області
Кирилюк В.Д.