Боротьба з тіньовою зайнятістю скасована

Дата: 10.03.2021 17:03

Шановні колеги!

4 березня Верховна Рада України прийняла законопроєкт №0958, який позбавляє органи місцевого самоврядування права здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю. Реалізація цього Закону призведе до:

? позбавлення громад єдиного законодавчого механізму боротьби з тіньовою зайнятістю та впливу на ринок праці;

тінізації зайнятості, оскільки від контролю усуваються громади, які найбільше зацікавлені у «білій» зайнятості для збільшення надходжень в місцевий бюджет;

зменшення надходжень до місцевих та державного бюджетів у зв’язку з тінізацією зайнятості;

порушення трудових прав працівників через ресурсну неспроможність Держпраці та її територіальних органів оперативно реагувати на такі порушення;

порушення соціальних гарантій працівників у зв'язку зі зменшенням кількості профілактичних, роз’яснювальних та контролюючих заходів з питань праці в громадах;

звільнення більше пів тисячі працівників місцевого самоврядування - місцевих інспекторів праці, які здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю.

Закон не тільки загальмує боротьбу з тіньовою зайнятістю, але й нівелює здобутки децентралізації.

Асоціація міст України сподівається, що Президент України ветує законопроєкт №0958, оскільки позбавлення органів місцевого самоврядування повноважень здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю суперечить курсу Президента України щодо продовження реформи децентралізації.

Ми вважаємо, що цей законопроєкт – це згортання децентралізацій. Прошу Вас розмістити відповідну інформацію в себе на сторінках зі сподіванням ветування законопроєкту. Дякую.

Інформація на сайті Асоціації: http://www.auc.org.ua/novyna/parlament-zgortaye-decentralizaciyu-borotba-z-tinovoyu-zaynyatistyu-skasovana

Аналітик Асоціації міст України

Миколюк Назар Миронович