В Україні набула чинності заборона на паління сухої трави, якою значно підвищуються штрафи для паліїв

Дата: 20.03.2021 15:44

Зокрема, забороняється випалювати суху траву у прибережних смугах річок, морів, морських заток і лиманів, водойм та на островах, у місцях розмноження та на шляхах міграції тварин.
Землекористувачів зобов'язали не палити суху рослинність з порушенням установленого порядку, обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, які прилягають до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.
За порушення заборони передбачається адміністративна відповідальність та чималі штрафи.
Так, приміром, за знищення лісу вогнем, підпал стерні, трави вздовж залізничної колії передбачений штраф до 153 тисяч гривень, або позбавлення волі на 2-5 років.
Якщо порушено вимоги пожежної безпеки під час перебування у лісі - доведеться сплатити до 4,5 тис. грн.
За паління речовин, шкідливих для здоров'я людей, чи які загрожують життю і здоров'ю передбачено штраф до 15,3 тис. грн.