Шановні мешканці Дашівської територіальної громади

Дата: 15.04.2021 14:55

повідомляємо що Вінницьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» у 2021 році заплановано надання зазначеної послуги сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю від 06 до 18 років, при умові, якщо діти не знаходяться у інтернатних закладах системи освіти, соціального захисту.

Послуга полягає в тому, що її отримує і сім’я і дитина з інвалідніcтю (зокрема з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом). Виняток складають діти, яким потрібний паліативний догляд (з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг).

Діти проживатимуть в с. Дорожне, Вінницького району, в Тренінговому центрі, по 2 особи в кімнаті, забезпечуються 5-ти разовим харчуванням, при потребі фахівці Центру надають допомогу в годуванні. Вночі з ними знаходяться доглядальники, спостереження медичної сестри в денний та нічний час.

Комфортні і доступні умови для здійснення санітарно-гігієнічних процедур. Крім цього, на підставі вивчених потреб, дітям надаються необхідні індивідуальні послуги - заміна памперсів, одягання, підмивання, умивання. Забезпечується догляд та допомога для тих дітей, що себе не обслуговують.

Протягом дня проводяться заходи з виховання та сприяння розвитку дітей, організації їх дозвілля і відпочинку. Буклет про надання зазначеної послуги додається.

Для отримання соціальної послуги потенційним отримувачам зазначеної послуги рекомендовано проконсультуватись із фахівцями Центру за номером телефону:

(0432) 50 91 45; 097 230 20 01 – Головко Наталія;

096 413 22 27 – Демко Світлана.

Рішення про отримання соціальної послуги приймає Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації на підставі надання таких документів:

заява батьків, опікунів/піклувальників про необхідність надання соціальних послуг (встановленого зразка засвідчена печаткою органу соціального захисту населення сільської, селищної, міської ради);

лист органу соціального захисту населення сільської, селищної, міської ради про необхідність соціальної послуги з аргументацією неможливості забезпечення надання соціальної послуги в територіальній громаді чи сусідній територіальній громаді;

копія паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю, хто звертається із заявою або інших законних представників дитини;

копія паспорта дитини з інвалідністю (з приписним листком) або копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю;

копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (ідентифікаційний код), у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копія паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органові та мають про це відмітку в паспорті);

копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідності за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України (за наявності інвалідності);

виписка з медичної документації за формою №112/о «Історія розвитку дитини», затвердженою МОЗ (для дитини з інвалідністю);

копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого в установленому МОЗ порядку (для дитини з інвалідністю);

довідка з місця проживання сім’ї з дитиною;

медична довідка про санітарно-епідеміологічне оточення (контакт з інфекційними хворими), що дійсна протягом трьох днів;

копія рішення суду про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності);

копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

копія акту оцінювання потреб сім’ї/особи (дитини) за формою, затвердженою Мінсоцполітики, складеного соціальним менеджером/ фахівцем із соціальної роботи (не подається батьками або іншими законними представниками для дітей із встановленою інвалідністю);

інформація про доходи/страхові виплати сім’ї, що потребує надання соціальної послуги (за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг).

Слід зазначити, що прийняття рішення щодо надання соціальної послуги тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю є адміністративною послугою соціального характеру, що надається через Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс» Вінницької міської ради. Місцезнаходження центрів надання адміністративної послуги:

м.Вінниця, вул.Соборна, 59

м.Вінниця, вул. Замостянська,7

м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85

м.Вінниця, пр.Космонавтів,30

Порядок та спосіб подання документів, необхідних для отримання адміністративної послуги: особисто або через довірену особу, поштою.

Інформаційна картка адміністративної картки та заява, встановленого зразка додається.

З огляду на зазначене вище просимо організувати роботу щодо інформування мешканців громад, потенційних отримувачів зазначеної соціальної послуги, особливо звернути увагу на ті сім’ї, що перебувають в складних життєвих обставинах та звертались до органів соціального захисту населення громад щодо влаштування до дитячих закладів системи соціального захисту населення.

Соціальна послуга тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю є вкрай необхідною для батьків, які доглядають та виховують дітей з інвалідністю. Така підтримка дає можливість батькам підтримати своє фізичне та психічне здоров’я, запобігти психологічному вигоранню, укріпити родинні стосунки, можливість економічно підтримати родину та може стати альтернативою оздоровлення та відпочинку для дітей, осіб з інвалідністю, що потребують постійного стороннього догляду з важкими формами інвалідності.