Дашівська громада

Вінницька область

Амброзія полинолиста – небезпечний карантинний бур’ян!

Дата: 20.07.2021 11:20
Кількість переглядів: 626

Фото без опису

Амброзія полинолиста – злісний карантинний бур’ян, який завдає значної шкоди сільському господарству, належить до родини Айстрові (Складноцвіті), однорічна яра рослина, за розмірами і формою нагадує полин гіркий, але не має різкого характерного полинового запаху.

 

За сприятливих умов стебло рослин досягає висоти 2-2,5метрів та  розвиває потужну кореневу систему до 4 метрів. Стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками. Квітки жовтого кольору, зібрані в колосоподібні суцвіття на вершинах гілок. Насіння амброзії - несправжній плід обернено яйцеподібної форми з 5-10 шипами навколо верхньої частини і одним більшим в центрі. Розмножується амброзія насінням, яке утворюється у великій кількості. Насіння амброзії зберігає схожість в ґрунті до 40 років. Проростає амброзія в травні – червні. Період цвітіння - з серпня до настання заморозків, а насіння дозріває в серпні – жовтні.

Амброзія полинолиста дуже легко і швидко засмічує всі сільськогосподарські угіддя, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків, витісняючи місцеві види рослин.

Крім того, вона містить ряд гірких речовин, які погіршують смакові якості молока і молочних продуктів при поїданні її кормами. У період цвітіння її пилок, є досить сильним алергеном, та може викликати алергічну хворобу – амброзійний поліноз, яка супроводжується підвищенням температур, набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, погіршенням зору та приступами бронхіальної астми.

При виявлені амброзії полинолистої необхідно її негайно знищити, щоб не допустити цвітіння та утворення насіння. На необроблюваних землях амброзію та інші бур’яни треба знищувати механічним методом (скошування), правда, після скошування вона інтенсивно відростає, тому процедуру проводять не менше 3-4 разів за літо,  а також можна застосовувати гербіциди суцільної дії.

У разі виявлення регульованих шкідливих організмів просимо звертатися у ДУ „Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія” вул.Келецька, 53111, м. Вінниця, 21027; тел.: (0432) 46-47-01;

 сайт: http://www.fito.vn.ua/; е-mail: lab@fito.vn.ua.

Провідний фахівець відділу

фітосанітарних процедур 

Бондаренко Тамара

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь