ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!!! (імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу)
Іллінецьке управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує, що з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в області зі сказу тварин та відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних хвороб у Вінницькій області орієнтовно з 15 вересня 2021 року розпочинається кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту.
Під час кампанії буде оброблена площа у кількості 22,430 тис. квадратних кілометрів, за винятком територій які підпадають під заборону польотів літаків.
Розповсюдження приманок з вакциною відбуватиметься шляхом розкидання із літаків над лісовими та польовими угіддями Вінницької області.
Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина Орісвак, виробник ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари). Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.
Приманка безпечна для людей і тварин має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Збудник сказу у вакцині є, він ослаблений, тобто захворіти на сказ від контакту з брикетом і вакциною неможливо, але брати брикети в руки не варто, якщо людина візьме в руки приманку, потім обов’язково повинна добре вимити руки, щоб не заразитись кишковими чи іншими побутовими інфекціями.
При виявленні приманок — забороняється брати їх руками, не переносити та не пошкоджувати їх цілісність, застерегти дітей про недопустимість брати до рук, розламувати, пробувати на смак.
Іллінецьке управління Головного управління
Держпродспоживслужби у Вінницькій області