Щодо застосування ФОП – спрощенцями РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року

Дата: 11.01.2022 08:31

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої групи відповідно до положень ПКУ звільнені від обов'язку застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні господарської діяльності. Тобто зазначена категорія ФОП, яка здійснює виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадить господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовує працю найманих осіб, з 01 січня 2022 року не застосовує РРО/ПРРО та не веде облік товарних запасів.

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп згідно з вимогами ПКУ з 01 січня 2022 року зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

При цьому ФОП - платники єдиного податку, що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов'язані вести облік товарних запасів, відповідно до вимог Порядку №496.

Звертаємо увагу платників податків, що внесено зміни до постанови №1336, якими передбачено, що підприємці - платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю на території села мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, крім випадків:

• роздрібної торгівлі в торгівельних об'єктах, в яких здійснюється також торгівля підакцизними товарами;
  • дистанційної торгівлі, зокрема, торгівлі через Інтернет; на території села РРО/ПРРО;
  • прийняття рішень сільськими радами та радами ОТГ про обовязкове застосування на території села РРО/ПРРО.

Але у разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) суми  167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів), застосування РРО/ПРРО стане обов’язковим.

Іллінецька ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області