До відома суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі!

Дата: 16.03.2022 09:31

Виконавчий комітет Дашівської селищної ради повідомляє, що згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року №223 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. №1548»  обласні військові адміністрації разом з Національною поліцією, Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками забезпечують контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної  торгівлі цін на такі товари: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметана, яйця курячі, олія соняшникова, цукор кристалічний, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля.

Відповідно до пункту 41 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинено коронавірусом SARS-CoV-2» встановлено граничний рівень торговельної надбавки в розмірі не більше 10 відсотків оптово-відпускної ціни на окремі продовольчі товари з урахуванням рекламних, маркетингових, логістичних послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією кінцевому споживачу.

Рекомендується застосовувати граничний рівень торговельної надбавки в розмірі не більше 10 відсотків оптово-відпускної ціни на окремі продовольчі товари з урахуванням рекламних, маркетингових, логістичних послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією кінцевому споживачу, пов’язаних з реалізацією кінцевому споживачу на наступні продовольчі товари: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметана, яйця курячі, олія соняшникова, цукор кристалічний, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля.

Крім того, вищезазначеною постановою встановлено граничні рівні торговельних надбавок в розмірах не більше 5 гривень, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних марок А-92 і А-95, а також не більше 7 гривень, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива.

У разі виявлення факту необґрунтованого підвищення роздрібних цін на соціально значущі товари будуть застосовуватися заходи, передбачені чинним законодавством у період воєнного стану.