Організація життєзабезпечення постраждалого населення
Заходи життєзабезпечення постраждалих здійснюються під час надзвичайних ситуацій, а також під час ведення воєнних (бойових) дій або внаслідок таких дій.
Життєзабезпечення постраждалих полягає у створенні і підтриманні умов, мінімально необхідних для збереження життя і здоров’я населення в зонах надзвичайних ситуацій, на маршрутах евакуації і в місцях розміщення евакуйованого населення, за встановленими нормами і нормативами та включає:
- забезпечення населення водою;
- продуктами харчування;
- предметами першої необхідності;
- місцем для тимчасового проживання;
- виробами медичного призначення;
- лікарськими засобами;
- комунально-побутовими послугами;
- транспортне забезпечення
- інформаційне забезпечення.
Види та норми майна, а також види та обсяги послуг щодо життєзабезпечення постраждалих встановлюються Постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року №780 «Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних демографічних груп населення» .
Організація життєзабезпечення постраждалих покладається у районах - на районні державні адміністрації, на території міських, селищних та сільських територіальних громад - на органи місцевого самоврядування.
Безпосереднє життєзабезпечення постраждалих здійснюється силами і засобами відповідних спеціалізованих служб цивільного захисту Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, районів, територіальних громад. До здійснення заходів щодо життєзабезпечення постраждалих залучаються сили та засоби центральних органів виконавчої влади, аварійно-рятувальні служби.
Викладач НМЦ ЦЗ та БЖД
Вінницької області Гречка В.М.