Про заборону спалювання залишків сухої рослинності та побутового сміття

Дата: 20.03.2023 14:01

З настанням весни жителі нашої громади починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, побутового  сміття.

Внаслідок необережного поводження з вогнем, чи звичайної людської халатності й необачності на відкритих територіях, господарських угіддях, на узбіччях горить суха рослинність.

При спалюванні побутового сміття, що є порушенням Закону України «Про відходи» утворюються дуже небезпечні речовини, які призводять до важких незворотніх наслідків в організмі людини, підвищують ризик виникнення онкологічних захворювань, серцево-судинних, провокують розвиток проблем системи дихальних шляхів.

З  огляду на ситуацію, що склалась у нашій країні закликаємо громадян бути свідомими та не палити залишки сухої рослинності та побутового сміття, такими діями ви вбережете сили рятувальників, адже усі підрозділи ДСНС переведені на посилений варіант несення служби. Дані дії під час військового стану прирівнюються до диверсій.

Штраф за спалювання побутового сміття, залишків сухої рослинності становить від 360 грн до 1340 грн.

Спалювання очерету, стерні, пожнивних залишків, розпалювання багаття в лісах та лісосмугах тягне за собою штраф в розмірі   від  3040 грн. до 15300 грн.