Дашівська громада взяла участь у робочій зустрічі представників місцевих органів влади, в межах проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад»

Дата: 24.04.2023 15:40

21 квітня 2023 року на Вінниччині відбулась робоча зустріч у форматі онлайн, у якій прийняли участь представники місцевих органів влади 10 пілотних громад області, що раніше були обрані обрані в межах проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад», серед яких:

Дашівська селищна територіальна громада;

Ямпільська міська територіальна громада;

Северинівська територіальна громада;

Тростянецька селищна територіальна громада;

Хмільницька територіальна громада;

Іллінецька міська територіальна громада;

Тульчинська територіальна громада;

Якушинецька територіальна громада;

Гніванська територіальна громада;

Могилів-Подільська міська територіальна громада.

Сьогоднішня зустріч представників територіальних громад з  регіональною координаторкою Програми EGAP у Вінницькій області Дар’єю Радзіковською, керівником проєкту Оленою Поліщук, екпертом Юрієм Войціцьким та начальницею управління цифрової трансформації Вінницької обласної військової адміністрації Людмилою Попихач була організована задля того, аби кожна із громад мала змогу презентувати свої напрацювання, які стосуються Програм інформатизації, розкрити їх важливість і необхідність, а також розповісти про план її реалізації протягом 3 наступних років.

Впровадження цифрових технологій у Вінницьких територіальних громадах є важливим кроком для поліпшення якості життя місцевих жителів. Використання цифрових інструментів у сфері міського планування, охорони здоров'я та соціальної підтримки допомагає громадам забезпечити надання послуг більш зручно та ефективно. Крім того, цифрові технології допомагають зменшити бюрократичні бар'єри та поліпшити прозорість управління громадою.

У порядку черги, представники кожної із 10-ти пілотних громад презентували власні Програми інформатизації, що були створені за допомогою використання цифрових платформ для візуалізації; розповіли які інструменти електронної демократії вже успішно запровадженні у громаді, поділились досвідом їхнього використання; показали власні цифрові геоінформаційні системи, які включають у себе шари та спеціальні умовні позначення; поділились процесом роботи засідань робочих груп, на яких обговорювали стратегічні та операційні цілі, а також ідеї щодо реалізації програми; розказали про побудову дерева цілей щодо цифрової трансформації; презентували результати проведеного раніше SWOT-аналізу, за допомогою якого було визначено сильні та слабкі сторони, а також можливості та загрози, на основі чого було визначено стратегічний напрямок розвитку кожної із територіальних громад; представили очікувані результати у сфері інформатизації, куди входить великий перелік завдань та рішень щодо цифрової трансформації; розповіли про перелік проєктів та заходів, які необхідні для виконання наміченого плану із урахуванням фінансування та без нього; визначили найбільш вартісні проєкти та аргументували важливість їх впровадження, а також подякували експертам проєкту та усім партнерам за підтримку впродовж усього часу існування проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад».

Після презентацій Програм інформатизації громад експерт проєкту Юрій Войціцький за допомогою інструменту візуалізації окреслив переваги напрацювань кожної із громад, що насамперед стосувались самої Програми інформатизації та форму її подачі, а також подякував громадам за плідну працю.

Начальниця управління цифрової трансформації Вінницької обласної військової адміністрації Людмила Попихач також подякувала представникам територіальних громад Вінницької області і дала відповіді на питання, що стосувались погодження Програм інформатизації, відповідності процедури нормативно-правовим актам та порядку подання цих програм на експертизу.

Також представники органів місцевої влади мали змогу поспілкуватись із регіональною координаторкою Програми EGAP у Вінницькій області Дар’єю Радзіковською, яка, у свою чергу подякувала кожній громаді за змістовні презентації та розповіла про подальші плани, що стосуються навчання громад на платформі “СВОЇ”.

Реалізація проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад» стала можливою завдяки підтримці Вінницької обласної військової адміністрації у партнерстві із Міністерством цифрової трансформації України та ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини», що фінансується швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.