Дашівська громада

Вінницька область

І знову Амброзія полинолиста – карантинний бур’ян!

Дата: 08.08.2023 12:03
Кількість переглядів: 292

Фото без опису

Щорічно значної шкоди завдає сільському господарству шкідливий карантинний бур’ян – амброзія полинолиста, яка засмічує посіви польових культур, присадибні ділянки, узбіччя доріг та інші.

Вона виснажує ґрунт і значно пригнічує культурні рослини, оскільки має розвинену кореневу систему, яка може сягати в глибину до 4 метрів. Велика вегетативна маса (до 2-2,5 м) спричиняє затінення культурних рослин.

За зовнішніми ознаками цей бурян нагадує полин звичайний, але не має різкого характерного запаху.

Стебло і листя опушені, квітки жовтого кольору, зібрані в колосоподібні суцвіття на вершинах гілок. Розмножується амброзія насінням, якого утворюється у великій кількості. Одна рослина дає до 80-100 тисяч насінин.

Сходить наприкінці березня – в травні місяці. Цвіте з другої половини липня по жовтень, до поки не настануть заморозки. Насіння дозріває з серпня по жовтень. Життєздатність насіння в ґрунті зберігається до 40 років.

Рослини амброзії під час цвітіння виділяють велику кількість пилку, який є досить сильним алергеном для людини, при вдиханні з повітря викликає алергічне захворювання – амброзійний поліноз.

При виявлені амброзії полинолистої в умовах Вінницької області ефективними способами боротьби є виривання поодиноких рослин з корінням та механічним методом (скошування) до початку її цвітіння, після скошування вона інтенсивно відростає, тому процедуру проводять не менше 3-4 разів за літо, а також застосовувати гербіциди суцільної дії, при своєчасному їх використанні, а це фаза від 2 до 6 листочків, можна повністю нівелювати можливість росту амброзії в посівах. На землях з високими санітарно-гігієнічними вимогами (сіножаті, пасовища, прифермські ділянки) потрібно створювати штучні фітоценози з багаторічних бобових і злакових трав або їх сумішок (люцерна із стоколосом та кострицею). Такі суміші за два-три роки добре розростаються й практично повністю пригнічують амброзію полинолисту.

У разі виявлення регульованих шкідливих організмів просимо звертатися у ДУ „Вінницьку фітолабораторію” за адресою: вул. Келецька, 53/111, м.Вінниця, 21027; тел.: (0432) 46-47-01;

сайт: http://www.fito.vn.ua/; е-mail: lab@fito.vn.ua.

 

Провідний фахівець відділу фітосанітарних процедур 

Бондаренко Тамара


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь