Мітинг-реквієм зі вшанування жертв Голодомору українського народу
День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася, починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.
У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Сьогодні, 24 листопада 2023 року, у переддень пам’яті жертв голодоморів, представники виконавчого апарату Дашівської селищної ради, організацій різних форм власності та громадськість під час мітингу-реквієм вшанували пам’ять померлих від голоду хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932−1933 років.
Один із способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України та готовності докласти всіх зусиль, аби геноциди більше не повторювалися.